22 راهکار افزایش رتبه سایت های فروشگاهی

ما در این مقاله قصد داریم 22 راهکار افزایش رتبه سایت های فروشگاهی را بررسی کنیم. با توجه به این روش شما میتوانید سرعت بازدید سایت خود را بالا ببرید.

اما به این نکته توجه کنید:

راه اندازی یک فروشگاه انلاین می تواند یک تجارت بسیار سودآور باشد. اما فکر نکنید پول از آسمان شروع به ریختن خواهد کرد. در مرحله اول ، مشتریان باید فروشگاه آنلاین شما را پیدا کنند.

1-دسته های خود را با کلمات کلیدی برتر خود مطابقت دهید

فهرست ها و طبقه بندی ها فقط برای راحتی کار در سایت قرار نمی گیرند. برای اینکه آنها واقعاً برای شما کار کنند ، باید آنها را برای کلمات کلیدی پربازدید که مشتریان از آنها استفاده می کنند ، بهینه کنید. با داشتن یک استراتژی کلیدی درست ، صفحات گروه شما می توانند صفحات برتر محصول  شما باشند.

علاوه بر اینکه برای سئو خوب است ، این کار برای UX بسیار عالی است. مطابق دسته بندی های خود با کلمات کلیدی برتر خود ، دسته های خود را با کلماتی که مشتریان از آنها استفاده می کنند مطابقت می دهید. این امر باعث می شود مشتری بتواند وب سایت شما را راحت تر پیدا کند.

2-محتوای صفحات را به محصولات متصل کنید

پیوندها بخش مهمی از الگوریتم گوگل هستند … اما دستیابی به صفحات محصول دشوار است – بیشتر وب سایت ها نمی خواهند صفحات تبلیغاتی شما را لینک کنند. چگونه می توانید صفحات محصول خود را قانع کننده تر و قابل پیوند کنید؟ محتوای صفحه محصولات خود بی نظیر ، کامل و جذاب کنید . چند ایده ساده:

 • عکس های منحصر به فرد محصول را اضافه کنید (به عنوان مثال ، در مکان های خاص)
 • به اطلاعات کلمه چگونه اضافه کنید
 • اضافه کردن اینفوگرافیک
 • یک راهنمای خرید اضافه کنید
 • افزودن فیلم های آموزشی

3- در صفحه نتایج جستجو پیشنهادها را نمایش دهید

وقتی کاربران لیست جستجو شما در سایت های فروشگاهی را پیدا کردند ، آیا می خواهند روی آن کلیک کنند؟ اگر می خواهید بازدید کنندگان سایت خود را به حداکثر برسانید ، باید پیشنهاد خود را آنقدر قانع کننده کنید که آنها نتوانند مقاومت کنند. به عنوان مثال ، به جای چیزی شبیه به این:

لپ تاپ | فروشگاه ACME

چیزی شبیه به این را امتحان کنید:

48٪ تخفیف لپ تاپ Dell، HP، & Lenovo | فروشگاه ACME

روی کدام ترجیح می دهید کلیک کنید؟ برجسته کردن مارک های مشخص و صرفه جویی در قیمت در عنوان صفحه شما مانند این،  می تواند نرخ کلیک بالاتری را به همراه داشته باشد ، این بدان معناست که خریداران بیشتری را به سایت خود می کشانید.

4- بررسی مجدد تگ های پراستفاده

شما می خواهید Google آدرس مناسب را برای محتوای خود فهرست بندی کند ، و نمی خواهید “قدرت رتبه بندی” شما بین چندین URL برای همان محتوا تحلیل شود. متأسفانه ، وب سایت های فروشگاهی غالباً با مسائل مربوط به محتوای تکراری روبرو هستند – مرتب سازی ، فیلتر و سایر ویژگی ها تمایل به ایجاد URL های اضافی دارند. اینجاست که برچسبهای (تگ) متعارف وارد می شوند – آنها اطمینان می دهند که فقط محتوای مناسب ایندکس می شود.

در اینجا چند نکته برای اطمینان از درست تنظیم برچسبهای متعارف شما وجود دارد:

 • هر صفحه باید دارای برچسب معمولی باشد.
 • دسته بندی ها فقط باید با گزینه های پیش فرض مرتب سازی و فیلتر فهرست بندی شوند.
 • مطمئن باشید به Google اجازه می دهید صفحه ها و هر گروه را عمیق تر نمایه (ایندکس) کند.
 • تگ های مهم

5- بررسی صفحات در گوگل آنالیزتیک

گزارش صفحه  Google Analytics چیزی است که هر صاحب فروشگاه اینترنتی باید با آن آشنا باشد. به خصوص از آنجا که Google داده های کلیدی را برای ترافیک جستجوی ارگانیک مسدود کرده است. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از گزارش صفحات  یاد بگیرید:

 • آن را با داده های کنسول جستجوی Google ترکیب کنید تا تخمین بزنید که کدام کلمات کلیدی بیشترین درآمد را دارند. (صفحات برتر درآمد حاصل از ترافیک جستجوی ارگانیک را مشخص کنید ، سپس کلمات کلیدی در آن صفحات را شناسایی وهدایت کنید.)
 • بالاترین صفحات درآمد را شناسایی کرده و تلاشهای بهینه سازی خود را در این صفحات متمرکز کنید.
 • صفحاتی را شناسایی کنید که ترافیک زیادی دارند اما درآمد چندانی ندارند – سپس روش هایی برای تبدیل این ترافیک به خریدار را پیدا کنید.
 • صفحاتی را شناسایی کنید که کمی ترافیک دارند اما با کمی تغییر بهره بری بسیار خوبی دارند – سپس راه هایی برای افزایش ترافیک پیدا کنید.

6- کلمات کلیدی را دقیق شناسایی کنید

شما هرگز نمی توانید ایده های کلمات کلیدی زیادی داشته باشید. اما آنچه شما واقعاً به آن احتیاج دارید ایده های کلمات کلیدی است که 100٪ با اطمینان می توانید درآمد را به همراه داشته باشید. این در شرایطی است که برای برخی از کلید واژه های اضافی باید به Google Ads مراجعه کنید.

در گوگل ادز میتوان:

لیستی از جستجوهای کاربر (نمایش داده شدگان جستجو) تبلیغات PPC خود را نشان داده و آنها را به یک صفحه گسترده اکسل صادر کنید.

جستجوهایی را که دارای ترافیک یا فروش قابل توجهی بود ، پیدا کنید.

رتبه بندی ارگانیک را در لیست کوتاه کلمات کلیدی خود بررسی کنید و مواردی را که رتبه بندی خوبی در آن ندارید پیدا کنید.

بالاخره شما لیستی از کلمات کلیدی با درآمد بالا برای تلاش های SEO خود دارید!

7- از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مخصوص وب سایت های فروشگاهی استفاده کنید

اگر بازاریابی جستجو را انجام می دهید ، احتمالاً از برنامه Keyword Free Google برای شناسایی کلمات کلیدی استفاده خواهید کرد. صاحبان وب سایت های فروشگاهی می توانند یک قدم جلوتر بروند و از یک ابزار تحقیق قدرتمند دیگر برای کلمات کلیدی مانند KeywordTool.io ، یک ابزار تحقیق رایگان کلید واژه استفاده کنند که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را از داده های جستجوی خاص وب سایت فروشگاهی را بیابید.

8- مقایسه کلمات کلیدی هدف

اگر واقعاً می خواهید ترافیک وب سایت فروشگاهی خود را به حداکثر برسانید ، نباید به کلمات کلیدی محصول و دسته اعتماد کنید. دنیایی کاملاً از فرصت های کلمات کلیدی وجود دارد که بسیاری از فروشگاه ها کاملاً از آن چشم پوشی می کنند. در حقیقت ، مقایسه و چگونگی استفاده از کلمات کلیدی می تواند در برخی موارد باعث افزایش ترافیک و درآمد بیشتر از کلمات کلیدی ساده “نام محصول” شود.

چرا؟ از آنجا که این کلمات کلیدی به شما امکان می دهد جستجوگرها را در مراحل مختلف سیر خرید قرار دهید ، از این طریق مخاطبان اصلی خود را گسترش دهید.

9- هدف ها از چگونگی تا کلمات کلیدی

بخش اعظم آنچه در مورد مقایسه کلمات کلیدی  گفتیم ، برای کلمات کلیدی (اضافه کردن) “چگونه” به کلمات نیز صادق است ، فقط این بار شما در مرحله اولیه جستجو آنها را هدف قرار می دهید. آنها مشکل را می دانند اما هنوز در جستجوی گزینه های مختلف راه حل هستند. به عنوان مثال ، اگر لباس کودک  را می فروشید می توانید کلمات کلیدی مانند “چگونگی تمیز کردن لباس کودک ” را هدف قرار دهید. این به شما امکان می دهد محصول خود را به مشتریانی بالقوه که تازه شروع به جستجوی راه حل ها می کنند ارائه دهید.

10- مشخص کردن حجم جستجوها

تغییرات محصول می تواند باعث ایجاد آسیب جدی در سئو شما ، بخصوص با تکثیر ، ناکارآمدی خزیدن ، و حذف شدن از لیست گوگل شود. برای برطرف کردن این مشکل ، حجم جستجو را برای هر نوع تغییر محصول احتمالی (به عنوان مثال ، رنگ) بررسی کنید و اگر حجم جستجوی بالایی دارد ، محتوای منحصر به فرد را برای آن بنویسید و آن را جدا کنید. به عنوان مثال “آیفون سفید” و “آیفون سیاه” هر کدام از حجم قابل توجهی جستجو می شوند ، بنابراین احتمالاً برای هر یک (دارای محتوای منحصر به فرد) صفحات محصول جداگانه می خواهید. به یاد داشته باشید برچسبهای متعارف خود را بر این اساس به روز کنید!

11- محتوای اضافی را به صفحات دسته اضافه کنید

از صفحات دسته استفاده کنید تا اطلاعات مرتبط و مفیدی را درباره محصولات خود در اختیار مصرف کنندگان بالقوه خود قرار دهید. با ساختن صفحات دسته بندی کامل از محتوای گسترده و جذاب ، شما رضایت کاربر را تضمین می کنید و اهمیت موضعی موتورهای جستجو را نشان می دهید.

12- توضیحات محصول خود را به سطح بعدی ببرید

اغلب سایتهای تجارت اینترنتی نمی توانند به درستی از توصیفات محصول خود به عنوان تمام و کمال استفاده کنند. البته چگونگی نگاه این توضیحات تا حد زیادی بستگی به فروشگاه آنلاین و کالایی که آنها می فروشند بستگی دارد. برای برخی از محصولات ، توضیحات طولانی بهتر عمل می کند در حالی که برای برخی دیگر یک پاراگراف کوتاه حتی دو یا چند نکته بهتر عمل می کنند. شما باید پیدا کنید چه چیزی برای فروشگاه شما مفید است. یک تاکتیکی که تقریباً همیشه مؤثر است: زیر عنوان که مزیت اصلی یا تمایز دهنده محصول را نشان می دهد.

13- همیشه از HTTPS استفاده کنید

این که وجود یک S در انتهای آدرس سایت شاید زیاد مهم تلقی نشود، اما چندین دلیل مهم برای اطمینان از استفاده کامل وب سایت شما از HTTPS وجود دارد:

 • Google Chrome از ژوئیه 2018 شروع به علامت گذاری به کلیه صفحات وب HTTP به عنوان صفحات امن کرده است. اگر مشتری به سایت شما بیاید و این موضوع را ببیند ، مشتری مجددا به فکر فرو میرود که آیا از سایت شما باید خرید کند؟
 • گوگل به URL هایی که از HTTPS استفاده می کنند باعث افزایش رتبه بندی سایت شما می شود.
 • بیش از 93% سایت های معتبر تجاری یا فروشگاهی از URL امن یا HTTPS استفاده می شود.

14-از طرحواره رتبه بندی محصول استفاده کنید

در سال 2011 ، موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، بینگ ، یاهو و یاندکس برای ایجاد یک شماتیک مشترک محصولی ایجاد کردند که می توانید به HTML خود اضافه کنید و به موتورهای جستجوگر کمک کنید تا محتوای شما را درک کنند. در همه موارد از مشاغل محلی ، برنامه ها ، بررسی کتاب ها گرفته تا رویدادها ، نشانگر طرحواره (ستاره دار) وجود دارد.

برای یک سایت فروشگاهی ، دو مورد به ویژه مهم هستند:

تولید – محصول

امتیاز کل

این موتورهای جستجوگر به درک بهتر محصولات شما و نمایش قطعه های غنی از فروشگاه اینترنتی شما در SERP(نتایج موتورهای جستجو)  کمک می کنند.

15- محتوای طولانی را در وبلاگ خود منتشر کنید

اگر شما یک وبلاگ را در همان زیر دامنه وب سایت خود اجرا می کنید (و طبق گفته رند فیشکین باید انجام دهید) ، در حال حاضر برای تقویت رتبه های Google خود اقدام درستی انجام داده اید. اما شما نباید متوقف شوید. شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه محتوای طولانی به شما بیشتر از محتوای فرم کوتاه ، از جمله رتبه بندی نتایج جستجوی بالاتر ، سهم بیشتر در رسانه های اجتماعی ، زمان بیشتر بازدید کنندگان در سایت شما و غیره می دهد. انتشار محتوای وبلاگ متمایز راهی عالی برای ایجاد مخاطبان ،  رتبه بندی جستجو برای فروشگاه شما است.

16- تصاویر خود را برای جستجوی تصویر بهینه کنید

در صورت نداشتن تصاویری برای همراهی با آنها ،برای فروش محصولات در سایت های فروشگاهی مسیر سختی خواهید داشت. برای محصولاتی مانند لباس می توانید بهترین توضیحات را در جهان بنویسید اما تا زمانی که مشتری محصولی را نبیند که احتمالاً آن را خریداری نمیکند. برخی از مشتریان حتی با استفاده از جستجوی تصویر گوگل اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود می کنند. پس از کلیک بر روی تصویری از محصول شما در جستجوی Google ، پیوندی برای دسترسی مستقیم به وب سایت شما ایجاد می کند ، بنابراین برای جستجوی تصویر Google ، حتماً تصاویر محصول خود را بهینه کنید.

با استفاده از شیوه های مناسب SEO می توانید در “نتایج جستجوی خرید بصری” مانند بالا نمایش دهید.

17- سرعت بارگذاری صفحه وب خود را بهینه کنید

کاربر معمولی اینترنت فقط 2-3 ثانیه منتظر بارگیری وب سایت خواهد بود. (می توانید به وضوح ببینید که بازدید کنندگان امروز صبر کافی ندارند … اما در همین زمان که شما درحال خواندن این مطلب هستید، رقبای شما درحال بهینه سازی سرعت سایت خود هستند.)

 • برای بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحه وب ممکن است لازم باشد:
 • میزبانی خود را به SSD و CPU / RAM اختصاصی ارتقا دهید
 • HTML ، CSS و JavaScript را به حداقل برسانید
 • تغییر مسیرها را به حداقل برسانید
 • حافظه پنهان مرورگر
 • برای کاهش اندازه فایل ها ، فشرده سازی پرونده را فعال کنید
 • از CDN استفاده کنید
 • حافظه سمت سرور را برای بهبود زمان پاسخگویی سرور فعال کنید

Ryte شامل ابزاری برای کمک به شما در اندازه گیری و بهینه سازی سرعت بار صفحه وب است. در موفقیت وب سایت ، به عملکرد> بار بارگیری بروید:

18- اماده به دام انداختن مشتری باشید

ایجاد مسیرمناسب با سئو و همچنین جمع بندی های دقیق باعث می شود مشتریان نظر خود را درمورد آن ها مطرح کنند و این یک تاثیر عالی است. خوب انجام شد ، این می تواند برای شما و تأثیر گذاران برنده باشد. اما شما نمی توانید فقط به عنوان یک صاحب سایت یا صاحب امتیاز بروید و از آنها بخواهید که نظر بدهند. ابتدا باید مشخص کنید که کدام یک از روش های تاثیرگذاری یا تبلیغات مناسب سایت شما خواهند بود. برای یافتن متخصصان این بخش به همیشه دقت داشته باشید:

 • در حال حاضر مخاطبی را دارند که به محتوای شما علاقه مند باشد
 • آن ها سئوی مناسب و خوبی دارند
 • به موضوع شما مربوط هستند
 • رقبای شما نیستند
 • پس از انجام این کار ، مرحله بعدی انتخاب موضوعی است که برای هر دوی شما موقق عمل می کند. این باید موضوعی باشد که مخاطبان آنها به اندازه کافی جذاب به نظر برسند که بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و شاید به مطالب شما بازگردند. قدم بعدی این است که به سادگی تاثیرگذار باشیم واز آنها بخواهیم تا چشم انداز مشترکی ایجاد کنند . به آنها بگویید که چرا دوست دارید آنها بخشی از این چشم انداز باشند و پیوندی به وب سایت آنها در محتوا قرار دهید.

در آخر ، فراموش نکنید که پس از انتشار مطالب ، با یک ایمیل کوتاه و شخصی شده پیگیری کنید. از آنها بخاطر مشارکتشان سپاسگزاریم (و شاید از آنها بخواهید که مطالب منتشر شده را به اشتراک بگذارند).

19- چیزهایی را به صورت رایگان بدهید

بدیهی است ، شما نمی توانید همه چیز را در فروشگاه خود به صورت رایگان تحویل دهید ، اما مشتریان عاشق چیزهای رایگان هستند ، بنابراین چرا گاهی اوقات آن را به آنها نمی دهید؟ از مزایایی که به شما می دهد خوشحال خواهید شد. یک پیشنهاد رایگان می تواند یک  انگیزه برای مشتریان باشد تا فروشگاه شما را رایگان در جای دیگری برای شما تبلیغ کنند! هدیه ای مناسب که می تواند بک لینک و ترافیک را یه سمت شما هدایت کند.

20- برای بهبود UX از نرم افزارهای heatmap استفاده کنید

یکی از مزایای داشتن یک فروشگاه واقعی نسبت به داشتن یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد این است که می توانید واضح ببینید که مشتریان چگونه رفتار می کنند. می توانید به مرور موارد خاص به آنها راهنمایی دهید و به آنها در تصمیم گیری کمک کنید. این کار قبلاً با فروشگاه آنلاین سخت بود اما امروزه دیگر اینطور نیست.

شما می توانید از نرم افزار heatmap استفاده کنید تا مکان را بر روی صفحه با ماوس خود نشان داده و در آنجا کلیک کند. حتی می توانید تصویری از هر بازدید کننده در تعامل با وب سایت خود مشاهده کنید. این می تواند بینشی ارزشمند از رفتار آنها به شما نشان دهد ، اما مهمتر از همه ، کدام قسمت های وب سایت شما به پیشرفت نیاز دارند. به عنوان مثال ، شما می توانید از این روش برای سنجش اثربخشی CTA های خود استفاده کنید ، ببینید بازدید کنندگان روی کدام عکس ها بیشتر کلیک می کنند و یا چگونه در سایت شما به جستجو میپردازند.

21- حریم خصوصی و امنیت را جدی بگیرید

ما قبلاً در مورد اینكه چرا استفاده از HTTPS به جای HTTP مهم است صحبت كردیم ، اما محافظت از حریم شخصی و امنیت مشتری بیشتر از اضافه كردن گواهی SSL به سایت شماست. اصلی که بسیاری از دارندگان وب سایت فروشگاهی از آن غفلت می کنند: ایجاد و پایبندی به یک سیاست حفظ حریم خصوصی.

یک خط مشی رازداری باید خیال بازدید کنندگان را راحت کند و اطلاعات شخصی آنها را در هنگام خرید بخواهد که مجبور به ترک سایت فروشگاهی شما نشوند. به عنوان مثال ، شما ممکن است نیاز به جمع آوری نام ، ایمیل ، آدرس حمل و نقل یا داده های مالی داشته باشید.

مشتریان بالقوه در سایت شما باید بدانند که شما چه اطلاعاتی را از آنها جمع آوری می کنید ، برای چه هدفی و تا چه مدت آنها را نگه دارید. متن کاملی  بنویسید که این موضوع را به صورت واضح و ساده توضیح داده و باعث ایجاد اعتماد بین شما و مشتریان خواهد شد.

22- مراقب پشت پا خوردن باشید

مطابق با اعلام نظر سنجی خدمات مشتری American Express 2017 ، 33٪ از خریداران می گویند که شرکت هایی که شرایط  تعویض یا استرداد ندارند را جزو خدمات ضعیف در نظر می گیرند. درباره اش لحظه ای فکر کن. یک اشتباه در خدمات به مشتری و 1/3 از مشتریان درآمدزای شما از بین رفته است.

اکنون نوبت شماست

کدامیک از این 22 تاکتیک SEO وب سایت فروشگاهی را پیاده سازی خواهید کرد؟ کدام یک را اجرا می کنید؟ تاکتیک های مورد علاقه شما چیست؟ اکنون زمان اقدام و اجرای حداقل برخی از این نکات فرا رسیده است ، بنابراین آستین های خود را بالا بکشید و به کار خود برسید!

تیم سئو شرکت هرمس

خوشحال خواهیم بود نام ما هم کنار سایت شما باشد

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x