D

چگونه از رتبه بندی الکسا استفاده کنیم

هر وب مستر طبیعتا دارای چندین سایت تحلیل رایگان است. که بدون آن نمی توانند تحلیلی روی سایت ها انجام دهد. برای اکثر وب مسترها رتبه الکسا است.

در الکسا ، تلاش می شود تا در بینش تحلیلی  یکی از پیشگامان جهانی باشد. از زمان تأسیس الکسا در سال 1996 ،بر روی ارائه ابزارهای مهم برای تجزیه و تحلیل برای مشتریان خود متمرکز بوده و اکنون مجموعه ای از ابزارهای تحلیل وب سایت را برای وب مستران ارائه می دهد.

اما امروز ما در مورد رتبه اصلی الکسا صحبت خواهیم کرد و اینکه چگونه وب مستران، صاحبان مشاغل و چه در تیم های داخلی همچنان به معیارهای تجزیه و تحلیل رایگان وب سایت Alexa.com اعتماد می کنند.

N

رتبه الکسا چیست؟

Alexa Rank یک اندازه گیری عمومی از محبوبیت وب سایت هاست. هر روز ، الکسا طبق آمار ترافیک سه ماه گذشته ، میلیون ها وب سایتی را که در اختیار دارد.، به اشتراک می گذارد. متریک رتبه الکسا چگونگی مقایسه یک وب سایت با دیگران را نشان می دهد. هرچه این تعداد کمتر باشد ، سایت محبوب تر است. وب سایت با رتبه یک الکسا از بیشترین میزان ترافیک نسبت به  همه سایت های مشخص شده الکسا دریافت می کند.

از آنجا که رتبه الکسا یک اقدام مقایسه ای است ، برای معیار و تجزیه و تحلیل رقابتی مفید است. همچنین می توانید سایتهای مشابهی پیدا کنید که مخاطب را برای کشف رقبا جدید و ناشناخته به اشتراک می گذارد.

u

چگونه رتبه الکسا را محاسبه می شود؟

 دو اتفاق اصلی بر رتبه الکسا یک وب سایت تأثیر می گذارد. یکی بازدیدکنندگان منحصر به فرد و بازدیدها از صفحه سایت شما. دوم الگوریتم های الکسا با نگاه کردن به داده های ترافیک از نمونه جهانی الکسا از میلیون ها کاربر اینترنت در طی دوره سه ماهه قبلی ، رتبه الکسا اینگونه محاسبه میشود.

میزان ترافیک برخی سایت ها براساس نمونه ای از ترافیک وب جهانی تخمین زده می شود. داده هایی برای سایتهایی که تصمیم می گیرند رتبه خود را تأیید کنند براساس اندازه گیری مستقیم میزان ترافیک واقعی سایت است. علاوه بر این ، از عادی سازی داده ها برای تصحیح برخی از اختلالات موجود در داده هایش استفاده می کند.

در مورد چگونگی عملکرد رتبه الکسا سوء تفاهم زیادی وجود دارد. از جمله اطلاعات غلط در مورد نحوه دستکاری آن را کسب کنید. همچنین می توانید در مورد نحوه تعیین رتبه الکسا اطلاعات بیشتری کسب کنید و تفاوت بین داده های مرتبه Alexa و تخمین زده شده را ببینید.

N

5 روش استفاده از رتبه الکسا

Alexa Rank فقط یک واحد اندازه گیری است ، اما این یک روش خوب و کامل برای بررسی عملکرد وب سایت، هنگام دسترسی به تجزیه و تحلیل وب سایت نیست. درکل این یک معیار قابل اطمینان است که دیگران می توانند به دنبال اثبات ارزش سایت خود باشند ، زیرا هر کسی می تواند از طریق ابزار تحلیلی وب سایت رایگان الکسا به آن دسترسی پیدا کند. با روش های زیر میتوانید وب سایت خود یا مشتریان خود را تحلیل کنید.

N

1. ارزش وب سایت را نسبت به رقبای خود اندازه گیری کنید

Alexa Rank یک اقدام قدرتمند برای نشان دادن مکان وب سایت نسبت به رقبا است.

 

این می تواند برای طراحان وب سایت که در حال تحقیق در مورد مشتریان جدید هستند ، مفید باشد. بیایید بگوییم شما یک مشتری جدید در صنعت پردازش کلود دریافت می کنید. با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل رایگان وب سایت الکسا ، می توانید ببینید که وب سایت مشتری جدید شما دارای رتبه الکسا 617،600 است. هنگامی که شما در جستجوی رتبه الکسا در سایت های رقیب هستید ، میتوانید به راحتی رقبای مشتری جدید را پیدا کنید. همچنین راه های دستیابی به این هدف را نیز بررسی کنید.

 

نام سایت رتبه الکسا
salesforceben.com 70,348
garysmithpartnership.com 253,614
idealistconsulting.com 509,386
مشتری جدید شما 617,600
nuvemconsulting.com 889,668

یکی از مزایای ابزار تجزیه و تحلیل رایگان الکسا این است، که سایتهای رقیب را به شما پیشنهاد می کند. حتی ممکن است رقبایی را کشف کنید که اصلا از وجود آن ها خبر نداشتید.

 

بررسی دوره ای Alexa Rank برای سایت شما می تواند برای تیم های سئو که می خواهند در بالای جدول رقابتی بمانند نیز مفید باشد.

 

2. به ترافیک سایت دقت کنید

وقتی ترافیک سایت شما کاهش می یابد ، طبیعی است که تعجب کنید که سایت های رقیب چگونه سایت مشتری شما را از میدان به در می کنند. اگر توجه کنید که رتبه الکسا آنها نیز در حال کاهش است. یا اگر یک یا چند سایت در رتبه الکسا خود در حال پیشرفت هستند ، می تواند به این معنی باشد که سایت شما ترافیک خود را در رقابت از دست داده.

هنگامی که اندازه گیری اولیه Alexa Rank را انجام دهید ، می توانید آنچه را که اتفاق می افتد عمیق تر ببینید. از طریق تجزیه و تحلیل وب سایت رایگان الکسا اسکن کنید تا اطلاعات مربوط به بک لینک ها ، منابع ترافیکی ، عملکرد کلمه کلیدی و موارد دیگر را برای هر سایت مشاهده کنید.

شما در برنامه پیشرفته الکسا از قابلیت های بیشتری برخوردار می شوید که می توانید به مدت 14 روز بصورت رایگان آن را امتحان کنید.

N

3. اعتبار ادعاهای طراحان وب را تأیید کنید

وب سایت ها و طراحانی که می خواهند با شما تجارت کنند ، ادعاهای مختلفی را برای قانع کردن شما استفاده می کنند. برای تأیید مستقل از عملکرد آنها می توانید از Alexa Rank استفاده کنید. در اینجا چند سناریو وجود دارد که از چه مواردی سودمند خواهند بود.

– با توجه به ارائه دهنده سئو؟ وب سایتهای مشتریانی را که در مطالعات موردی خود نشان داده اند بررسی کنید تا ببینید که واقعاً این سایتها در چه رتبه هایی قرار دارند.
نمی دانید که آیا ارزش تبلیغ در وب سایت یا گرفتن یک سایت به عنوان یک شریک تبلیغاتی یا تجاری را دارد؟ برای بررسی ادعاهای محبوبیت مخاطبان ، رتبه الکسا آنها را بررسی کنید.
ارزیابی تأثیرگذار؟ می توانید رتبه الکسا سایت آنها را بررسی کنید تا آنها را برای برنامه تأثیرگذار خود واجد شرایط کنید.
به خرید وب سایت فکر می کنید؟ اطمینان حاصل کنید که رتبه Alexa آن را به عنوان بخشی از ارزیابی خود بررسی کنید.

رتبه بندی بی طرف رتبه الکسا می تواند به شما در ارزیابی انواع فرصت های جدید کمک کند.

N

4- فرصت ها را برای بازاریابی ارزیابی کنید

 فکر می کنید چگونه می توانید از طریق بک لینک های یا لینک های خارجی ترافیک بیشتری کسب کنید؟ قبل از تلاش برای ایجاد یک رابطه ، از رتبه Alexa وب سایت بازدید کنید. این یک ارزیابی سریع از ارزش سایت هدف از نظر قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان به شما می دهد. با استفاده از نوار ابزار Alexa Rank می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

برای دسترسی سریع به تجزیه و تحلیل وب رایگان ما ، نوار ابزار Alexa را بارگیری کنید و آن را در مرورگر خود نصب کنید. سپس می توانید بلافاصله اطلاعات زیر را برای وب سایت هایی که بازدید می کنید مشاهده کنید:

رتبه الکسا گوگل

رتبه الکسا:

سایت هایی که مشابه سایتی که در آن قرار دارید 

ماشین Wayback ( نگاه سایت در گذشته)

جستجوی نمایش داده شد که باعث ترافیک سایت می شود

سرعت سایت

این داده ها نه تنها به شما در ارزیابی سایتها برای ارسال مهمان و روابط بک لینک کمک می کند بلکه به شما در یافتن موارد جدید کمک می کند.

N

5- ارزش سایت خود را بیان کنید

به عنوان یک متریک وب مشهور ، Alexa Rank به معنای چیزی برای افراد خارج از صنایع تخصصی مانند SEO است ، برخلاف سایر  سایت های تحلیل های وب سایت رایگان که کمتر تأسیس شده اند. نشان دادن رتبه ای قوی برای سایت شما به مردم آرامش می بخشد که سایت شما ارزش توجه آنها را دارد.

بنابراین اگر در صنعتی کار می کنید که اعتماد به نفس نقش بزرگی را ایفا می کند ، برای انتقال ارزش سایت خود از Alexa Rank استفاده کنید. شما می توانید آن را در بازاریابی خود به عنوان معیاری که دیگران می توانند آن را تأیید کنند ، درج کنید. اگر سایت خود را تأیید کنید ، می توانید معیارهای مربوط به سایت خود را به صورت عمومی نشان دهید.

N

نحوه بررسی رتبه الکسا با استفاده از ابزار تحلیل وب

هر کس می تواند با وارد کردن آن به ابزار ترافیک رایگان الکسا ، در اینجا مرتبه Alexa هر وب سایت را مشاهده کند. رتبه Alexa یک وب سایت را در کنار دیگر آمارهای ترافیک وب سایت مشاهده خواهید کرد.

از آنجا که ابزار تجزیه و تحلیل رایگان وب سایت الکسا اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به رتبه الکسا نشان می دهد ، باید کمی با دقت آمار را نگاه کنید. که در بخش Traffic Metrics ظاهر می شود.

N

رتبه الکسا خوب چیست؟

رتبه خوب الکسا برای سایت شما چیست؟ از آنجا که این رتبه یک اندازه گیری نسبی است ، می خواهید داده های رتبه الکسا رقبا را بررسی کنید و سپس ببینید که در کجای این وضعیت هستید. به طور کلی ، بسیاری از افراد رتبه بندی یک میلیون یا پایین تر را خوب می دانند.

سایت محبوب تبلیغات رسانه ای HARO نیاز دارد که سایت ها دارای رتبه الکسا 1 میلیون یا کمتر باشند. Laura Spaventa از Cision ، شرکت مادر HARO ، گفت که این سایت در ابتدا یک رتبه الکسا را 5 میلیون تعیین کرده بود اما در پاسخ به درخواست مشتری ، آن را تا 2 میلیون و در نهایت 1 میلیون جابجا کرد. Spaventa گفت: “منابع ما مشغول هستند و اگر آنها بخواهند وقت خود و یا مشتری را برای یک داستان بگیرند ، می خواهند بدانند که این نشریه ارزش تلاش دارد.”

شایان ذکر است سایتهایی که دارای رتبه الکسا بیش از 100،000 هستند ، خطای بیشتری در رتبه تخمینی خود نسبت به سایتهای محبوب تر دارند. این بدان معناست که ما به طور طبیعی داده های کمتری خواهیم داشت تا بتوانیم تخمین های خود را برای سایتهایی که تعداد کمتری بازدید می کنند مستقر کنیم.

تیم سئو شرکت هرمس

خوشحال خواهیم بود نام ما هم کنار سایت شما باشد

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x