D

22 راه کار کاربردی برای افزایش رتبه سایت

آیا تابحال احساس کردید که وب سایت شما کم کار است؟ این که محتوای شما توسط افرادی بیشترین اهمیت را برای شما دارند، دیده نمی شود؟ اینکه به نظر می رسد رقبای شما با تلاش کمتر نتایج بهتری می گیرند؟

حتما در همین زمان گسترش ارتباطات دیجیتال شما نیاز به یک مشاور سئو خواهید داشت. کسی که شما را برای رسیدن به اهداف خود در هرزمینه ای کمک کند. دقیقا نکته کلیدی همین جاست که شما چگونه یک دستیار سئو داشته باشید؟

مفهوم روش کار موتورهای جستجو و سیستم رتبه بندی آنها در واقع در عین سادگی پیچیدگی خود را دارند. برای تمام کسانی که آینده ی مطمئنی میخواهند قطعا کار طاقت فرسا و دلهره اوری خواهد بود. اما چه کسانی حاضر به پرداخت هزینه های سئو سایت خود می شوند؟

کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید برای تولید محتوا در مقیاس بزرگ در صفحات خود انجام دهید . همه این موارد می توانند باعث بهبود قابل ملاحظه ای در ترافیک ، موقعیت های رتبه بندی موتورهای جستجو و به طور قابل توجهی فروش شما شود.

در این میان برای کمک به شما ، ما لیستی از 22 گام اساسی را که می توانید در روند تولید محتوا بردارید ، ایجاد کرده ایم. ما همچنین لیستی ایجاد کردیم تا به شما در جهت برخی از ابزارهای عالی که به بهتر شدن رتبه سایت شما کمک می کنند ، اشاره کنیم.

پس بیشتر منتظر نباشیم ، صندلی را بالا بکشید و مطمئن شوید که کاملاً راحت هستید. در اینجا راهنمای کامل ما برای روند  سئو آمده است:

N

1. اهداف وب سایت خود را درک کنید

قبل از تصمیم گیری برای بهینه سازی وب سایت خود به منظور دستیابی به دنیای گسترده تر ، اندکی درون نگری نیز میتواند مفید باشد.

اساساً ، می دانیم وب سایت ها برای چه مواردی هستند و روش هایی که از طریق آنها می تواند به شما ،در حداکثر رساندن پتانسیل فروش کسب و کارتان و در معرض دید مخاطبان جدید کمک کند.

طبیعتاً ، SEO همیشه ابزاری برای رسیدن به هدف خواهد بود ، و این مهم است که بدانید می خواهید شغل شما در ماه ها و سالهای آینده کجا باشد.

بهینه سازی موتور جستجو این امکان را دارد که برای سایتهای تجاری شگفتی ساز باشد. شما می توانید محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان سراسر جهان نشان دهید ، یا با تلاش خود از محلی به محله های بیشتری بروید. می توانید محتوایی بسازید که باعث آگاهی یا فروش بیشتر شود.

قبل از شروع مراحل رتبه سازی خود ، چند لحظه در مورد مکانهایی که وب سایت خود را در آینده مشاهده می کنید ، و مواردی را که می خواهید انجام دهید در نظر بگیرید. آیا اهداف شما قابل دستیابی است؟ قابل اندازه گیری؟ مربوط به شغل شماست؟ خوب اگر نمی دانید اهداف شما چیست ، در بهینه سازی محتوای شما دلیل کمی وجود دارد. بیایید با روند سئو درست  پیشرفت کنیم.

N

2. صفحات بی فایده را از پاک کنید

اگر کلمه site: قبل از اسم سایت خود تایپ کنید. میتوانید صفحات ثبت شده گوگل در سایت خود را رویت کنید. 

به عنوان مثال : 

site:hermesing.com

اگر در جستجو صفحات مقدار قابل توجهی بیشتر از آنچه انتظار دارید را نشان دهید ، وحشت نکنید. این یک اتفاق بسیار متداول است. در حقیقت ، طبق گفته Backlinko.com ، اکثر وب سایت ها 50٪ صفحات فهرست بندی شده بیشتری را به شما نشان داده می شود. این صفحات به عنوان “صفحات زامبی” شناخته می شوند.

ثابت شده است که پاک کردن صفحات خالی وب سایت شما در واقع یک استراتژی بسیار مناسب برای SEO است. و اما چرا؟ خوب ،زیرا بارها گوگل مشخص کرده است که صفحات اضافی و زیاد نمی خواهد و بیشتر به دنبال نتیجه درست است.

با پاک کردن صفحات زامبی خود ، دقیقاً آنچه را که موتور جستجو می خواهد به او می دهید. همچنین عملکرد کلی سایت شما را به طور کلی بهبود می بخشد – زیرا داشتن صفحات کمتری منجر به خطاهای کمتر SEO می شود. همچنین اجرای این امر بطور چشمگیری آسان تر می شود.

اشکال متداول صفحات زامبی شامل صفحات بایگانی ، صفحات دسته بندی و برچسب ها ، انتشار متن های و نوشته های قدیمی ، صفحات نتایج جستجو و محتوای کم است.

N

3. آیا سایت شما ریسپانسیو است؟

جهان امروز به طور فزاینده ای به تلفن های همراه  وابسته شده است. در حقیقت ، 60٪ از جستجوهایی که اکنون Google پردازش می کند از دستگاه های همراه جستجو می شود – بنابراین ضروری است که وب سایت شما برای بازدیدکنندگان قابل دیدن باشد.

علاوه بر این ، Google اکنون یک الگوریتم با عنوان”mobile-first” را اجرا می کند؛ که از استفاده از نسخه های تلفن همراه وب سایت ها  با سایر واسطه های مبتنی بر دسک تاپ مقایسه می کند. که آیا وب سایت شما از نسخه های غیردسکتاپی پشتیبانی می کند یا خیر.

بسیار مهم است که وب سایت شما به گونه ای بهینه شده باشد که بتواند شبکه های مختلف مرورگرهای تلفن همراه  به راحتی پشتیبانی کند.

در اینجا ، ارزش دارد که وب سایت خود را با شتاب دهنده صفحات موبایل (AMP) تست کنید. که آیا قابلیت واکنشگرا یا ریسپانسیو کامل را داراست؟

با این سایت می توانید این قابلیت را توسط خود گوگل تست کنید.

www.x.com

تست موبایل فرندلی (ریسپانسیو) یکی از ساده ترین روش ها برای نمره دهی موتورهای جستجو به صفحات و سایت شماست. به راحتی بر روی آدرس سایت خود جستجو را انجام دهد. گوگل با حروف و رنگ های مختلف به شما نشان می دهد که آیا وبسایت شما ریسپانسیو است یا خیر.

N

4- سرعت سایت را بالا ببرید

گوگل عاشق وب سایت هایی است  که سریع بارگذاری می شوند ، آنها حتی خودشان هم گفتند.

این بسیار پراهمیت است که بعد از تمام کردن کاره های SEO ، سرعت سایت را هم بالا ببرید. یعنی نه فقط صفحه خانه بلکه تمامی صفحات. خوشبختانه  بالا بردن سرعت سایت و اطمینان از سرعت بی نظیر وب سایت شما  آسان است.

ساده ترین عمل برای بالا بردن سایت شما مرتب کردن  کدهای  HTML سایت است. این کار را می توانید  با انجام یک آزمایش تشخیص با PageSpeed Insights انجام دهید.این تست به طور بالقوه می تواند برخی از دیدگاههای ارزشمند را در مورد کمبود وب سایتهای شما از نظر زمان بارگذاری ارائه دهد. همچنین نمایش انجام برخی از آزمایشات در چند صفحه داخلی شما نیز وجود دارد.به URL هایی فکر کنید که بازدید کنندگان ممکن است مرتباً روی آن کلیک کنند. مواردی مانند پست های وبلاگ ، صفحات سرویس یا صفحات تماس.

یک تاکتیک عالی دیگر اجرای یک تست سرعت در وب سایت شما است. این کار از طریق Pingdom قابل انجام است.

چیزی که مطمئناً باید عملی مهم تلقی شود ، کم حجم کردن تصاویر شما است. خوب است که یک صفحه اصلی زیبا و مصور و رنگارنگ داشته باشید ، اما لحظاتی را در نظر بگیرید که بار این همه تصاویر متنوع  در زمان بارگیری صفحه چقدر میتواند زمان بر باشد.

خوشبختانه ، فشرده سازی تصاویر با حفظ کیفیت تصویر ، در اندازه فایل های کوچکتر آسان است.  سایت هایی مانند Kraken برای این کار با بیشتریت دقت و کیفیت مناسب هستند.

N

5- فقط یک صفحه قابل جستجو داشته باشید

کیفیت و کمیت دو چیز جداگانه هستند ، به همین دلیل احتمالاً ایده خوبی است تا اطمینان حاصل شود که فقط یک نسخه از وب سایت شما برای Google قابل مشاهده است.

همه نمی دانند که ممکن است نسخه های مختلف سایت شما از طریق Google فهرست بندی شوند. اما ، به عنوان مثال ، اگر http://www.mysite.com و http://mysite.com می توانند توسط موتور جستجوگر گوگل به عنوان دو سایت موجود کاملاً متفاوت مشاهده شوند.

این اصلا خوب نیست و باعث می شود تلاش های سئو شما به طور چشم گیری دیده نشود.

خوشبختانه ، این مشکل را آسان می توان بررسی و در صورت لزوم اصلاح کرد. به سادگی چهار نوع URL خود را روی مرورگر خود تایپ کنید (چهار مورد مورد http://mysite.com ، https://mysite.com ، http://www.mysite.com ، و https: // www. mysite.com). بعد از بارگیری هر نسخه ، مرورگر باید بدون در نظر گرفتن تغییر در کدام قسمت ، دقیقاً به همان URL هدایت شود.

اگر متوجه شدید که یک تغییر آدرس سایت شما به درستی هدایت نمی شود ، نگران نباشید. شما می توانید با اجرای یک تغییر مسیر 301 به ادرس هدف  برسید- مشکل حل شد.

اگر کمی با تغییر مسیرها ناآشنا هستید ، یک تغییر مسیر 301 نشانگر حرکت دائمی آدرس است و طبق گفته مجله MOZ  میتوانید “90-99٪” از لینک ها را به صفحه اصلی  منتقل کنید.

روش های مؤثر زیادی برای اجرای یک تغییر مسیر 301 وجود دارد ، و Bruce Clay لیستی از دستورالعملهای مفید در مورد نحوه انجام آن با استفاده از فایلهای پیکربندی Apache دارد.

N

6. حل مسائل مربوط به نمایه سازی (ایندکس)

اگر صفحات شما توسط Google فهرست بندی نشده اند ، نمی توانید  نتیجه جستجو را برای هر کدام رتبه بندی کنید – بنابراین ضروری است که هرگونه فهرست بندی را سریعا نمایه سازی با ایندکس کنید.

حتماً به کنسول جستجوی Google بروید و روی “Coverage” کلیک کنید. از طرف دیگر ، می توانید با اجرای عبارت جستجو “سایت: URL وب سایت خود” به Google ، از یک فرآیند مشابه استفاده کنید تا مرحله دوم از راهنمای SEO ما را بخوانید.

اگر تعداد صفحات فهرست بندی شده کامل نشده ، ممکن است اشتباهی رخ داده باشد. همچنین ارزش بررسی تعداد صفحات نمایه شده  (indexed) با نتایج وب سایت خود در مرحله ششم را می توانید بررسی کنید.

هیچ صفحه ای در جستجوی فهرست شما برگشته نیست؟ وحشت نکنید. در این صورت ، احتمالاً ناشی از یک هدر HTTP در برچسب روبات x-rogue است. ضروری است که شما در اصلاح این امر سریعا عمل کنید. زیرا اگر صفحات شما ایندکس نشوند ، برای شما غیرممکن خواهد بود  که  ترافیکی ارگانیک را جمع کنید.

اکثر مشکلات روبات x-rouge با برنامه فوق العاده Yoast SEO قابل حل شدن است.

N

7. بر ترافیک ارگانیک خود نظارت کنید

اکنون زمان آن رسیده است که به کار جدی مدیریت ترافیک ارگانیک خود بپردازید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از  Google Analytics است.

پس از دسترسی به Google Analytics ، می توانید از منوها برای رفتن به “Aquisition” ، سپس “All Traffic” ، سپس “Channels” استفاده کنید. پس از آنجا گزینه ای برای انجام “جستجوی ارگانیک” ارائه می شود. دقیقاً به شما می گویم که در ماه قبل چند نفر از سایت شما در موتورهای جستجو بازدید کرده اند.

با افزایش دامنه نتایج به حدود نیمی از سال و بیشتر ، می توانید مسیری را که روند ترافیک ارگانیک شما در جریان است ، کنترل کنید.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید  میزان ورود ترافیک ارگانیک به وب سایت خود را افزایش دهید.اگر ترافیک شما راکد باشد یا رو به  کاهش باشد ، دیگر نگران نباشید – کل نکته این مقاله به گونه ای است که می توانید شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای در تعداد کاربرانی باشید که به صفحات شما هدایت می شوند.

اگرچه حتی یک مقاله  کامل SEO نمی تواند به طور یکجانبه بازدید کنندگان را به صفحات شما هدایت کند ، می تواند بستر مناسبی را برای استفاده مجدد از آنها ایجاد کند. اگر به نظر نمی رسد محتوای شما توجه ان ها را جلب کند ،  وقت آن است که دقیقا توجه کنید. و نگاه دقیق تری به مراحل بعدی داشته باشید.

N

8- سئو سایت خود را تقویت کنید

این مرحله فقط ممکن است مهمترین بخش روند باشد. SEO  صفحه بخش عظیمی از برجسته سازی سایت شماست – و بسیار مهم است که تمام صفحات شما تحت کنترل باشند.

اگر مدتی زیادی است که سایت خود را راه اندازی کردید ، احتمالاً خیلی وقت خواهد بود که با هر صفحه ای که در طی ماه ها و سالها منتشر کرده اید به صورت دستی برگردید و کمی آن را تغییر دهید بپردازید – اما یک روش بسیار مؤثر برای بهینه سازی وجود دارد سئو درون صفحه خود را به روشی مؤثرتر انجام دهید.

در مرحله اول ، یک لیست کوتاه از مهمترین صفحات خود تهیه کنید. این ها می توانند صفحاتی باشند که بر کلمه کلیدی خاصی متمرکز شده اند که احتمالاً توسط بازدید کنندگان آینده مشاهده می شود ، یا می توانند در گذشته ترافیک زیادی کسب کرده باشند ، اما بعدا شاهد افت قابل توجهی در بازدیدکنندگان بوده ایم ، یا می توانند صفحات پرطرفداری باشند که هنوز هم وجود دارند.

پس از یافتن ، مثلاً ، نیمی از صفحات اصلی که می توانند بهبود یابند ، تلاش کنید تا در مورد یک کلمه کلیدی جدید با کیفیت بالا و در ترکیب عناوین آنها استفاده کنید، و سپس راهی برای درج آنها در 100 کلمه اول متن پیدا کنید.

حتماً موارد زیر را در هر صفحه پوشش دهید:

1-عناوین و توضیحات متا را بهینه کنید
2-استفاده مؤثر از H1-H6 را پیاده سازی کنید
3-برچسب های alt را به همه تصاویر اضافه کنید
4-اطمینان حاصل کنید که هیچ پیوند شکسته داخلی و خارجی وجود ندارد
5-حتماً پیوندهای داخلی را اضافه کنید

پیوندهای درون صفحات را با اضافه کردن حدود 5 پیوند خارجی و داخلی جدید ، تازه کنید. سرانجام ، کلمات کلیدی LSI (فهرست معنایی پنهان) را مرور کنید. کلمات کلیدی LSI صطلاحاتی هستند  به سادگی  به Google کمک می کند تا صفحه شما را تشخیص دهد. به عنوان مثال ، اگر در حال اجرای صفحه ای هستید که به بررسی بهترین غذا  در کشور تمرکز دارد ، Google با یادگیری نشانگرهای معنایی مانند “نوع غذا” ، “طرز تهیه” ، “نام کشور” ، “آشپزی” محتوای شما را معنی دار می کند. هر چیزی که به موضوع مورد نظر مربوط باشد اشاره دارد.

N

9. شروع کار گوگل

اجرای خزیدن یک وب سایت می تواند یک روش عالی برای بدست آوردن اطلاعاتی درباره چگونگی بازدید Google از سایت شما و چگونگی سئو سایت  در هنگام جستجو باشد.

در واقع یک خزنده سئو وب سایت شما را به روشی مشابه نحوه عملکرد Google به هم می بافد – به این معنی که می توانید ببینید دقیقاً چگونه صفحات شما به هم پیوند می خورند.

ابزارهای زیادی وجود دارد که قدرت خزنده ها را در سایت شماا بیش تر می کنند ، و اگر مایل به سرمایه گذاری بیشتر در تلاش های خود هستید ، Screaming Frog یک راه حل عالی است.

خزیدن کمی زمان می برد – بیشتر به دلیل حجم زیاد صفحاتی که باید از طریق آن حرکت کنند. بنابراین برای بهینه سازی وقت خود اجازه دهیم گوگل خزیدن را در پس زمینه اجرا کند.

پس از کامل شدن خزیدن ، حتماً کیفیت پیوندهای داخلی خود را بررسی کرده و مواظب باشید تا همه صفحات شمامل نکات اصلی باشند . با اجرای یک خزیدن وب سایت ، می توانید یک مرور ارزشمند از چگونگی پیوند وب سایت خود به دست آورید – به این معنی که اگر چیزی از دید مخفی مانده بود ، اکنون می تواند بهترین فرصت برای شناسایی و تصحیح اشتباهات باشد.

N

10. پیگیری کلمات کلیدی

یک موضوع کلیشه ای کلمات کلیدی نقش مهمی در بهینه سازی ایفا می کنند.

ابزارهای عالی بسیاری  برای ردیابی رتبه کلمات کلیدی صحیح وجود دارد، و آنها دقیقاً به شما نشان دهند که Google هنگام نمایش صفحات کاربر از صفحه شما در چه موقعیتی قرار دارد.

SEMrush و Ahrefs یکی از موثرترین ابزارهای موجود در آنجاست. نکته جالب در استفاده از SEMrush این است که این پلت فرم لیستی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را در بین صفحات نتایج Google در اختیار کاربران قرار می دهد.

این ابزار در صرفه جویی وقت بسیار مفید است وقتی می توانید اطلاعات بیشتری در وب سایت خود کسب کنید.

برای استفاده از ابزار ردیابی کلمه کلیدی SEMrush ، کافی است کلمات کلیدی مورد نظر خود را برای رتبه بندی دنبال کنید تا آدرس وب سایت شما دنبال شود.
  اگر می دانید که در رتبه بندی پایین تر از آنچه می خواهید برای کلمات کلیدی مربوطه قرار داشته باشید ، نگران نباشید – این فرصتی عالی برای شما فراهم می کند تا محتوای خود را به سمت این اصطلاح جستجو هدایت کنید و در استراتژی سئو جستجو کنید.

N

11- بک لینک های خود را بشناسید

SEO خوب روی بک لینک ها ساخته شده است. در واقع ، این تقریباً یکی از بزرگترین عوامل رتبه بندی در جذب محتوای شما به سایت اشاره شده شماره یک در صفحات نتایج Google است.

با توجه به این نکته ، مهم است که بک لینک هایی را که از وب سایت های دیگر بدست می آورید ، آنالیز و درک کنید. بهترین راه برای نگاهی عمیق به پیوندهایی که جمع کرده اید از طریق ابزارهایی مانند Ahrefs ، Moz یا SEO Majestic است.

با وارد کردن URL صفحه اصلی خود به یک ابزار تجزیه و تحلیل backlinks ، می توانید اطلاعات زیادی را از سایت خود مشاهده کنید ، از جمله یک متریک کوچک مفید به نام “دامنه های ارجاع”. در اصل ، “رتبه دامنه ها” تعداد سایتهای خارجی را به شما نشان می دهد.که چه تعداد پیوند را به صفحات وب سایت خود اضافه کرده اید.

این که آیا شما به رتبه بندی دامنه یا اختیارات دامنه خود توجه می کنید ، فرمول به طور کلی یکسان استو یعنی اختیار دامنه شما براساس ترکیبی از کمیت و کیفیت بک لینک های شما از سایت های دیگر است.

اساساً ، اگر شما یک بک لینک از یک وب سایت با کیفیت بالا و دارای رتبه بالا بدست آورید ، باعث افزایش قدرت وب سایت شما می شود. با این حال ، اگر شما چند بک لینک ضعیف یا اصطلاحا مسموم جمع آوری کرده اید ، ممکن است تأثیر متفاوتی برای رتبه وب سایت شما داشته باشد.

هنگام کاوش پیوندهای موجود ، به باز گشت پیوند های موجود نیز دقت کنید . اگر به نظر می رسد آنها مرتبط هستند – مانند کلمات کلیدی مربوطه یا نام تجاری شما ، پس احتمالاً همه چیز خوب پیشرفته است – با این حال ، اگر بک لینک ها مانند اسپک های بی ربط  یه نظر برسد. می توانید آنها را غیرفعال یا ویرایش کنید.

N

12. حذف لینک های خراب

پیوندهای شکسته مستقیماً به SEO وب سایت شما آسیب نمی رساند ، اما می تواند برای بازدید کنندگان شما مشکل ساز باشد – که در نهایت می تواند تأثیر منفی بر روی مدل بهینه سازی شما داشته باشد.

اساساً ، پیوندهای شکسته وقتی رخ می دهند که صفحه ای که به آن مراجعه می کنید آفلاین باشد یا URL آن را بدون تصحیح اطلاعات صفحه خود تغییر دهید – هنگام کلیک روی آن بازدیدکننده به صفحه 404 منتقل می شود.

خوشبختانه ، ابزارهای زیادی در آنجا وجود دارد که به شما کمک می کند تا پیوندهای شکسته خود را خیلی سریع و راحت بررسی کنید. به سادگی URL خود را در جعبه جستجو وارد کنید و ابزار از طریق وب سایت شما اجرا شده و تمام پیوندهایی را که دیگر کار نمی کنند را پیدا کنید.

سپس در این قسمت برای یافتن پیوندهای شکسته شده و بازگرداندن مجدد آنها به URL جدید در همان صفحه یا در یک صفحه مرتبط دیگر که متناسب با محتوای شما است قرار دارد.

N

13- در رقابت باقی بمانید

اکنون وقت آن رسیده است که به شانه خود نگاهی بیندازید و کمی از دست رقبای خود تقلب کنید.

انجام برخی از تجزیه و تحلیل رقبا روش بسیار خوبی برای نگه داشتن رتبه وب سایت شما در بالای آنها در طیف وسیعی از زمینه ها است. یکی از تکنیک های عالی هنگام شروع کار ، استفاده از سایت هایی مانند SEMrush یا Ahrefs برای بررسی بهترین کلمات کلیدی رقبای شماست  برای  رتبه بندی هدف آنها.

اگر وب سایت هایی که با آنها رقابت می کنید از نظر مقیاس مشابه با خود شما هستند و از نظر برخی جستجوی مرتبط رتبه بندی بالایی دارند ، می توانید اطمینان خاطر پیدا کنید که اگر یک تمرکز مشابه را داشته باشید ، می توانید از آنها پیشی بگیرید.

هنگامی که مجموعه ای از کلمات کلیدی را تشخیص دادید که احساس می کنید می توانید راه خود را در این مسیر ادامه دهید ، وقت آن است که صفحات رتبه بندی شده برای آن شرایط را بررسی کنید.

به صفحات پربازدید ب انتخاب شده خود نگاهی بیندازید و بررسی کنید که چرا Google آنها به این حد زیاد توجه کرده است. به طور معمول بهترین محتوای اجرا شده در حدود 2000 کلمه خواهد بود و حاوی تعداد زیادی نمودار و تصویر مرتبط با استنادهای مربوطه است.

سرانجام ، زمان آن رسیده است تا کلمات کلیدی صنعت خود را بررسی کنید. از وب سایت رقبای سطح مشابه یک مقاله عالی رتبه بگیرید و به دامنه هایی که به آن مراجعه می کنند نگاهی بیندازید. حوزه های ارجاع دهنده با بالاترین سطح ، مناطقی خواهند بود که با ارزش ترین و پذیراترین دسترسی شما را دارند. این “تأثیر گذارها” باید هنگام هدف ایجاد ساختمان از جمله اهداف اصلی شما باشند.

N

14. چگونه محتوای خود را تاثیرگذار کنید

تلاش برای تحت نظر گرفتن رقبای خود برای کسب رتبه های بالاتر برای کلمات کلیدی خاص ،خوب است. اما اگر وب سایت شما محتوای باکیفیت برای ارتباط با شما داشته باشد نیز مهم است.

اگر backlinks ستون فقرات SEO باشد ، محتوای با کیفیت بالا غضروف آن است. یعنی ایجاد ترافیک ارگانیک و دقیق.

در یک فضای دیجیتالی که با وب سایت ها و رقبای مختلف سرگردان است ، مطالب خوب هیچوقت به این اندازه مهم دیده نمی شد.

به طور طبیعی ، محتوای با کیفیت یک موضوع انتزاعی است ، اما Google به مطلبی نگاه می کند که طول آن حدود 2،000 کلمه است.

پاراگراف های کوتاه تر با زیرعنوان آسان برای درک مطلب ، همه به عنوان مزیت به نظر می رسد ، همراه با مطالب مولتی مدیا زیادی برای توجه خواننده.

اما اساساً ، بسیار مهم است که برای داشتن محتوای عالی باید کمی انها را جذاب کرد. محتوای عالی همیشه ذهنی است و به احتمال زیاد خوانندگان وبلاگ های اتومبیل تفسیر متفاوتی از محتوی خوب از آنچه که مثلاً برای آنچه طرفداران وبلاگهای مشتاق پنگوئن فکر می کنند دارند.

توصیه ها را به عنوان راهنمای اصلی دنبال کنید ، اما به سبک هایی که به بهترین وجه برای نوشتن رویکرد شما مناسب هستند ، عمل کنید.
  از این گذشته ، دقت کنید که اشپز که دوتا بشه آش یا شور میشه یا بی نمک پس همیشه توصیه های یک شبکه خاص را پیگیری کنید و عمل کنید.

N

15- به سیگنالهای UX توجه کنید

Google دارای برخی از الگوریتم های واقها هوشمند است. در سال 2015 RankBrain وجود آن را تأیید کرد. یک قطعه کوچک هوشمند از هوش مصنوعی  که کاربران از نتایج حاصل از آن برای جستجوهای خاص استفاده می کنند.

اساساً ، RankBrain نتایج پرس و جو را بر اساس آنچه فکر می کند کاربران دوست دارند ، لیست می کند.  سپس نظارت می کند که آیا تصمیم آن درست بوده است یا نه.  بر اساس تعداد افراد که روی پیوند کلیک می کنند. یا چه مدت در صفحه باقی می مانند و پارامترهای دیگر.

ورود RankBrain باید به عنوان خبرهای خوب برای متخصصان  SEO باشد زیرا این بدان معناست که محتوای باکیفیت که بازدید کنندگان از آن لذت می برند ، به طور طبیعی در گوگل رتبه بالاتری خواهند داشت.

با این حساب ، بسیار مهم است که از استفاده از عناوینی که فقط بر روی کلیک هستند یا عناوینی هستند که به وعده های خود عمل نمی کنند ، خودداری کنید. به عنوان مثال ، اگر شما پستی را با عنوان “15 راه برای مشهور کردن حیوان خانگی خود در رسانه های اجتماعی” منتشر می کنید ، بهتر است  که , واقعا 15  مورد در محتوای شما وجود داشته باشد.

اگر RankBrain تجربه کاربر را در یکی از مقالاتی که رتبه آن بسیار بالا است پایین تر از حد انتظار باشد، متوجه شود ، به صورت خودکار محتوا را جابجا می کند و آن را با نتیجه دیگری جایگزین می کند که معتقد است عملکرد بهتری دارد.

این بدان معنی است که می توانید مطالب خود را تازه نگه دارید تا رضایتمندی RankBrain را داشته باشید. نمودارها وچارت های به روز تری را برای محتوای خود بدنبال داشته باشید تا کاربران همچنان راضی باشند و اهمیت پست شما را حفظ کنند.

N

16. مراقب تگ های متای تکراری باشید

چند روش ساده تر برای بهینه سازی سایت شما وجود دارد تا از طریق برچسب گذاری های قوی.( اگر هنوز برچسب های متا را به محتوای خود اضافه نکرده اید)  فقط چند لحظه طول می کشد. همچنین برای آموزش Google به آن دسته از اطلاعات ارزشمند خود که می توانند به خوبی فهرست شدن صفحات شما کمک کنند.

با این وجود مهم است که اطمینان داشته باشید که از برچسب های تکراری برای محتوای خود استفاده نکرده اید. اگر Google متوجه شود که صفحاتی با برچسب های یکسان دارید ، موتور جستجو به سادگی آنها را نادیده می گیرد.

خوشبختانه ، می توانید با اجرای Screaming Frog ، صفحات با توضیحات متا و عناوین تکراری را پیدا کنید (متأسفانه گزارش “imporvements HTML” در کنسول جستجوی Google حذف شده است – حداقل در حال حاضر).

اگرچه داشتن توضیحات متفاوت متا خیلی ایده ی مناسبی است.  اما بیشتر ضروری است که این موارد را برای صفحات مهم خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر صفحات نه و ده وبلاگ وب سایت شما دارای همان توضیحات متا هستند ، احتمالاً نیازی به ایجاد همان توضیح متا نیست.

N

17- یک پست عالی طراحی کنید

چند راه وجود دارد تا گوگل از ایده های شما حمایت کند.

برای نشان دادن یک پست طولانی با کیفیت بالا ، باید یک لحظه جستجو کنید تا به دنبال یک کلمه کلیدی باشید که می خواهید به آن رتبه بالایی برسانید. برای مثال ، رفتار موتور جستجو می کند.

هنگامی که جستجوی “رفتار موتور جستجو” را انجام می دهید ، بالاترین نتایج ، راهنمایی است که 15 مورد از بهترین راه کارهای موجود را به همراه لیستی از مواردی که هنگام اجرای آن را در نظر دارد برجسته می کند. برای اجرای یک پست طولانی قدرتمند ، می توانید با تمرکز بین 17 تا 19 مورد از بهترین رفتارهای موتور جستجو  بهترین مقاله را تهیه کنید و در مورد چیزهایی که باید هنگام انجام آن رعایت شود و یا نکات ریز اطلاعات دقیقی ندهید.

ناگهان ، پست آسمان خراش شما نسبت به رقبای قبلی از منابع و محتوا بیشتر است و صفحه شما در رتبه بالاتری قرار دار. به همین راحتی!

به طور طبیعی ، شایان ذکر است که پست های طولانی نمی توانند به سادگی طبقه بندی شوند. RankBrain را به خاطر می آورید؟ UX خود را همیشه به روز نگه دارید تا  لیست شما دست به دست شود.

ایجاد پست های طولانی همچنین می تواند به الگوریتم های Google در عملکرد کمک کند و به موتور جستجو كمك كند تا ضمن پیروی از مراحل این لیست ، تمام تغییراتی را كه ایجاد كرده اید بشناسد.

N

18. هرگز پیوندهای درونی خود را دست کم نگیرید

دست نگه دارید هنوز تمام نشده ، قبل ازینکه شروع کنید هنوز چند راه کار دیگر وجود دارد تا صفحه ی شما کاملا موفق دیده شود.

ما در مورد اهمیت اطمینان از هماهنگی و ساختاربندی وب سایت شما بحث کرده ایم – به ویژه بدون اینکه هیچ صفحه ای با قرار گرفتن بیش از سه کلیک از صفحه اصلی خود نباید جدا باشد. اکنون زمان آن رسیده است که پیوندهای داخلی خود را بهینه کرده و UX خود را بهبود ببخشید و بازدید کنندگان را ترغیب کنید که بهتر در صفحات سایت شما حرکت کنند.

دقت کنید که شما باید هموار پیوند های داخلی و پیوندهای خارجی را در نظر بگیرید. برای مثال شما 15 مورد موتور جستجو را نوشتید و همواره این پست را در صفحات اولیه و یا در مقالات دیگر خود با ایجاد پیوند متصل کنید.

اگر وظیفه پیوند بخش گسترده ای از صفحات وب سایت شما به نظر می رسد که دلهره آور است . نگران نباشید ، یک تاکتیک خوب این است که لیستی کوتاه از با ارزش ترین صفحات خود تهیه کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها را با سهم نسبتاً مناسب خود از لینک های داخلی ، به روز نگه دارید. 

N

19. قطعه های دقیق و برجسته برجسته نتایج

وقتی نوبت بهینه سازی می رسد ، در معرض دید بهتر قرار گرفتن کمی سخت می شود. واین که صفحه شما را به عنوان یک قطعه برجسته در Google قرار دهید ، دشوار است.

گوگل با توجه به دنیای پر سرعت وب ، یک مؤسسه قدیمی است ، اما قطعه های برجسته یک ویژگی نسبتاً جدید برای موتور جستجو است.

قطعه های برجسته در واقع قطعاتی از محتوا هستند که گوگل آن را به اندازه کافی ارزشمند قلمداد کرده است تا یک پیش نمایش را برای کاربران به عنوان یک راه حل برای نمایش داده شوند.

قرار گرفتن محتوای شما به عنوان یک قطعه برجسته به معنای قابل قبول نیست.  بدون شک بسیاری از دست اندرکاران سئو وجود داشته اند که تلاش کرده اند و موفق نشده اند جایگاه شماره 1 را بدست آورند ، حتی قبل از اینکه تصمیم بگیرند خودتان هم باید کارهای خود را در این زمینه انجام دهید.

با این حال ، یک قطعه برجسته می تواند ترافیک ارگانیک زیادی برای شما بدست آورد.و به این معنی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

داده های ساختار یافته متداول ویژگی نسبتاً جدیدی است که گوگل ارائه می دهد. این بخش به سادگی  سؤالات متداول را در نتایج جستجو نمایش می دهد و نتیجه شما را برای جستجوگرها نمایان تر می کند.

یک افزونه ساده وردپرس با نام Structured Content می تواند این کار را برای شما خیلی ساده تر انجام دهد.

حتما از ابزار تست نتایج Google استفاده کنید.

Backlinko یک راهنمای مفیدی تهیه کرده است که می تواند مقدار کمی از جزئیات شخص اول را در مورد این ماده ارائه دهد.

1- شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما کاملاً سازگار با تلفن همراه است.
2- شما نیاز به نصب HTTPS دارید
3- باید از سرصفحات محتوای خود استفاده کاملی بکنید – در این 4- راه به برچسب های H2 و H3 توجه ویژه ای می کنید
5- شما باید سؤالهایی را که وارد Google می شوید پیش بینی کنید و آنها را در محتوای خود قرار دهید – با ارائه پاسخ های کوتاه
6- شما باید برخی از لینک های با کیفیت بالا و بسیار معتبر را به هم پیوند دهید

کسی باشید که محتوای اصلی تولید می کند.

N

20. در شبکه های اجتماعی فعال بمانید

رسانه های اجتماعی باید بخشی جدایی ناپذیر از هر بهینه سازی SEO باشد. ما در دنیایی که به طور عجیبی به هم پیوسته زندگی می کنند و شبکه های اجتماعی مانند Facebook ، Twitter و Instagram این امکاناتی را برای ما فراهم می کند که 20 سال پیش غیرممکن به نظر می رسید. بنابراین باید ما از آن برای کمک به افزایش ترافیک استفاده کنیم.

اگرچه رسانه های اجتماعی به طور مستقیم بر سئو تأثیر نمی گذارد ، شبکه های اجتماعی در یک اکوسیستم مشابه با چشم انداز سئو عمل می کنند. کلمات کلیدی باعث می شوند محتوا از طریق استفاده از هشتگ ها قابل کشف باشد و قطعات منتشر شده می توانند در صورت جدیت بیشتر کاربران آنها را به عنوان مخاطبان سایت شما تبدیل کند و کمک کنند سایت شما رتبه بهتری کسب کند.

حتما با کاربران در ارتباط باشید و محتوای خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. به مباحث گرایش نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا به  پست های قدیمی تان می توانید ارزش بازدید مجدد بدهید . به عنوان مثال ، اگر نام تجاری جدیدی برای خدمات سایت منتشر شد ، شما ممکن است فرصتی برای دوباره ارسال لیست های طولانی خود برای فرمول کار موتورهای جستجو به عنوان ابزاری برای آگاهی کاربران از گزینه های مورد علاقه خود داشته باشید.

زیبایی استفاده موثر از رسانه های اجتماعی این است که ، اگر به درستی انجام شود ، در نهایت فقط برای به دست آوردن کشش و ایجاد ترافیک ، فقط باید برای هر پست ، محتوای تازه منتشر شده خود را بصورت آنلاین ارسال کنید.

N

21. معماری سایت خود را ساده کنید

دلایل زیادی وجود دارد که به معماران پول زیادی داده می شود تا ساختمانهای پیچیده را به ساده ترین روش بنا کنند. دنیا عاشق سادگی است. و به نظر می رسد که ربات های الگوریتمی گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به نظر می رسد که کاری را انجام دهید که چند سال گذشته اجازه دهید وب سایت شما بطور طبیعی رشد کند ، اما یک معماری منسجم سایت تحت پوشش آن می تواند همه دلایل متفاوت باشد.

این می تواند مانند یک پیچیدگی غیرضروری باشد وقتی چند سال گذشته هدر دادید تا اجازه دهید وب سایت شما بطور طبیعی رشد کند ، اما داشتن یک معماری منسجم در سایت می تواند به دلایل مختلف زیادی همه این تفاوت ها را ایجاد کند.

اولا ، داشتن یک معماری ساده و منطقی ، به رباتهای Google کمک می کند تا صفحات شما را بدون هیچ گونه هیاهو و مشکلی در یافتن هر صفحه ای که ساخته اید ، نقشه کنند. ثانیاً ، معماری شما به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا درک کنند که صفحات شما چقدر مهم است.

به عنوان یک قاعده کلی ، ارزشمند است که وب سایت خود را به شکلی تنظیم کنید که هر صفحه در سایت شما بیش از سه کلیک از صفحه اصلی شما نباشد. این تضمین می کند که تمام صفحات شما تا حد امکان در دسترس باشد بدون اینکه به پیوند آن با پیوندهای درهم ریخته صدمه وارد شود.

N

22. ابزارها را بشناسید

دنیای سئو می تواند  بدون استفاده از ابزارهای هوشمندانه مکانی دلهره آور باشد. که بسیاری از آنها قبلاً به طور مکرر در لیست ما ذکر شده است ، بدون آنها سئو کامل امکان پذیر نخواهد بود.

ما ازین که این متن طولانی را بخوانید و بی ثمر این صفحه را ببندید بیزاریم قطعا لیستی از بهترین ابزارهای موجود برای افزایش رتبه سایت و سئو سازی موفق به شما معرفی خواهیم کرد. شما نیز ابزارهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تیم سئو شرکت هرمس

خوشحال خواهیم بود نام ما هم کنار سایت شما باشد

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x